Koduõppe Suvepäevad 2012 toimusid 7.-8. juulil Raplamaal Käru vallas Kädva külas Tuule talus.

Kui varem oleme kohtunud koolides ja turismitalus, siis seekord olime esimest korda päris kodus. Ökoloogiliste põhimõtete järgi taastatud vanas talus põlispuude ja heinamaade vahel oli hubane ja inspireeriv kohtuda erinevate ja samas sarnaste peredega. Nädalavahetusse mahtus rohkem ja vähem struktureeritud vestlusringe, õpitubasid, ühist toiduvalmistamist, muusikat, huvitavate raamatute uurimist ja vahetamist ning lihtsalt toredat suvist kohal olemist. Hea oli kokkutulekul näha palju uusi inimesi, kellest mõned alles mõtlevad koduõppele, mõned alustavad või on äsja alustanud ja mõned tegutsevad juba pikalt.

MTÜ Eesti Koduõppe Keskus Üldkogul valisime uude juhatusse järgmised liikmed: Tiia Leis, Leho Leis, Anneli Sihvart, Katri Truu, Sille Poola.

Juturingides arutasime õpimapi koostamisega seotud küsimusi.  Leidsime, et palju abi oleks teiste perede juba valmis õpimappide, IÕK-de ja muude materjalide nägemisest. Hakkasime neid koguma siia. Oodatud on ka Sinu materjalid, mida oled valmis jagama.

Anneli Sihvart rääkis oma pere kogemusest koduõppel põhikooli lõpuni ning Kristiina Ehin juhendas loovkirjutamise töötuba.

Kati Soon mängis lastega pärimuslikke mänge, juhendas väikekandle huvilisi lausa kolmes vahetuses ning mängis väikekannelt ka õhtusöögi valmistamise taustaks. Pärast käisid lapsed aegajalt omal käel kannelt mängimas. Laupäeva õhtul esinesid lapsed lauludega ning mängisid flööti, trompetit ja suupilli. Hoo sisse saanud, jätkus seejärel pillimängu terveks pühapäevaks. Hommiku- ja lõunasöögikutseks kõlasid trompetil Pipi laul, Tuulevaiksel ööl, Kariibimere piraatide tunnuslugu ja paljud muud lood.

 

Koduõppelapsi esimesest kuuenda klassini on rõõmuga valmis vastu võtma Rakvere Vanalinna Kool. Kool on eriline selle poolest, et neil on koduõppe koordinaator. Tavaliselt tegeleb iga koduõppelapsega konkreetse klassi juhataja, kuid selles koolis suhtleb kõigi koduõppeperedega sama inimene, kel on ka endal koduõppe korraldamise kogemus. Nende koduleht on http://www.vanalinnakool.ee/.

 

Järgmine Koduõppe Talvepäev toimub Rakvere Vanalinna Koolis.

 

Värvilist suve!